معامله با واگرایی در فارکس

برخی از معامله گران فارکس، از واگرایی ها به عنوان تنها راه نجات در تحلیل تکنیکال یاد می کنند. باقی تریدرهای فارکس، واگرایی را الگویی غیر قابل استفاده و به درد نخور می دانند. واقعیت چیزی بین این دو طرز فکر است. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا معامله با واگرایی در فارکس به کمک اندیکاتورها را فرابگیرید.

هدف از واگرایی کلاسیک این است که عدم تعادل بین قیمت و یک اوسیلاتور را نشان دهد، با این فرض که این عدم تعادل قابلیت این را دارد که روند قیمتی را تغییر دهد.

در پاراگراف های زیر، ما دو معامله را که به دلیل چندین تفاوت هیستوگرام MACD که در نمودار روزانه USD / JPY ظاهر شد، توضیح خواهیم داد. اولین معامله نتیجه ای رویایی داشت ولی دومین ترید منجر به ضرر شد.

معاملات فارکس به کمک واگرایی

همانطور که در نمودار روزانه دلار/ ین که در شکل 1 دیده می شود، این دو سیگنال واگرایی نسبتا نزدیک به یکدیگر، بین ماه های گذشته 2006 و آغاز سال 2007 می باشند.

معامله با دیورژانس در فارکس

ستاپ معاملاتی

برای اولین سیگنال (قرمز رنگ)، که بین نوامبر و دسامبر 2006 اتفاق افتاد، ما تقریبا یک کتاب درسی از واگرایی کلاسیک صعودی داریم. قیمت به شدت پایین پایین تر می شود در حالی که هیستوگرام MACD بسیار پایین تر از حد عالی است. به اعتقاد طرفداران معامله با واگرایی، این نوع عدم تعادل قیمت-اوسیلاتور، تغییر روند قیمتی را پیش بینی می کند. در این مورد، اصلاح قیمت باید تغییر روند به سمت بالا باشد.

این دقیقا چیزی است که اتفاق افتاد. همانطور که در جدول فوق نشان داده شده است، قیمت در اوایل ماه دسامبر افزایش یافت و تا زمانی که واگرایی دوم کامل نشد، تغییر روند اتفاق نیافتاد. اولین سیگنال واگرایی آن قدر قوی بود که حتی در داخل خود یک واگرایی کوچک دیگر نیز بوقوع بپیوست که به کمک واگرایی اصلی آمد تا قیمت را به راحتی به سمت بالا فشار دهد.

معامله

سیگنال واگرایی دوم (دیده شده در آبی تیره) که بین اواسط دسامبر 2006 تا اواسط ژانویه 2007 رخ داد، کاملا سیگنال کتاب درسی نبود. در حالی که درست است که کنتراست بین دو قله در پایین ترین سطح هیستوگرام MACD بسیار برجسته بود، اقدام به قیمت خیلی بالا نبود و تنها یک روند صعودی بود. به عبارت دیگر، قیمت بخش این واگرایی دوم، تعریفی نداشت که تقریبا به همان اندازه در قله هایش به عنوان اولین رفراندوم در فواصل روشن آن بود.

این که آیا این ناقص بودن در سیگنال به نتایج کمتر از ستاره ای که بلافاصله پس از آن نتیجه گرفت، دشوار است یا نه. هر معامله گر ارز خارجی که سعی کرد این سیگنال واگویی دوم را با یک کوتاه مدت دنبال کند، در روز و هفته های بعدی به شدت درگیر شد.

با این حال، معامله گران به طور انحصاری بیمارانی که آخرین تلفات متوقف شده ای با آنها روبرو نشدند، با یک فرصت کوتاه مدت در نزدیکی بالا به دست آمد که تقریبا به همان اندازه که به عنوان اولین تجارت دیفرانسیل سودآور بود، به شدت سودآور بود. دومین تجارت واگرایی برای چشم انداز پیپ خیلی زیاد نبود. با این وجود، با توجه به این تفاوت دوم، یک نقطه بسیار قابل توجهی بدون شک، به این معناست که در اولین تجارت دیفرانسیل، نشانه آن بود.

ایجاد یک معامله برنده با واگرایی

بنابراین چگونه می توانیم حداکثر سود بالقوه یک معامله با واگرایی را حداکثر کنیم در حالی که خطرات آن را به حداقل می رسانیم؟ اول از همه، اگر چه سیگنال های واگرایی ممکن است در تمام تایم فریم ها کار کنند، اما نمودارهای بلند مدت (روزانه و بالاتر) معمولا سیگنال های بهتری را ارائه می دهند.

وقتی که یک فرصت معاملاتی با واگرایی ها پیدا می کنید، همان موقع با حجم معاملاتی کوچک وارد موقعیت معاملاتی شوید. با این کار اگر معامله درست از آب درآید، شما در بهترین قیمت وارد شده اید، در غیر اینصورت تعهد بزرگی به معامله اشتباه نخواهید داشت. فقط حسابی حواس خود را جمع کنید که حد ضرر را نه آن قدر کوچک بگذارید که سریع از معامله خارج شوید و نه آن قدر بزرگ که ریسک به ریوارد معامله غیر منطقی شود.

از طرف دیگر اگر معامله موفق باشد، می توانید به اضافه کردن پله ای به حجم معامله با واگرایی خود، سود بسیار مناسبی نیز برداشت نمایید.

صحبت آخر

به راحتی می توانیم بگوییم که سیگنال های واگرایی اوسیلاتورها از اعتبار خوبی برخوردار هستند، حداقل در بازار فارکس عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. اگر به تاریخچه اخیر زوج ارزهای اصلی بازار فارکس نگاه کنید، می بینید که معمولا حرکت های بزرگ بازار فارکس از یک واگرایی نشئت گرفته اند. همین مورد می تواند دلگرمی خوبی به تریدر دهد تا با خیال راحت به معامله با واگرایی در فارکس بپردازد.

تست کردن معامله با واگرایی در محیط آزمایشی

شما می توانید با دانلود اندیکاتور واگرایی و افتتاح حساب در یکی از بهترین بروکرهای فارکس ، تا زمانی که به اطمینان خاطر لازم برسید، معامله با واگرایی را در محیط آزمایشی و با پول مجازی ادامه دهید. در صورتی که سوال یا ابهامی داشتید می توانید با ما در تماس باشید.

آموزش فورکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *